Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 USD 7,7975 7,8116
 JPY 7,4747 7,5241
 BGN 4,7276 4,7895
 CAD 5,9912 6,0182

Kılıççıoğlu ’ndan Koronavirüs uyarısı


23.03.2020 18:28


Kılıççıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Kılıççıoğlu Koronavirüsten ölümlerin durdurulması ve salgının yavaşlatılması için “Evde Kal” çağrısına uymanın hayati önem taşındığının altını çizdi.


Mersin - EVDE KALANLAR FELAKETİ ÖNLEYECEK
Kılıççıoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Kılıççıoğlu yayımladığı mesajında, “Uzmanlar, bu çağrıya kulak asmayanları toplum sağlığına ciddi tehdit görüyor. Türkiye’de vaka sayısı 1236, can kaybı sayısı ise 30 oldu. Uzmanlara göre henüz sokağa çıkma yasağının ilan edilmediği Türkiye’de, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Herkes kendi OHAL’ini ilan etsin” açıklaması dikkate alınmalı...” dedi.
Ölümlerin durdurulması ve salgının yavaşlatılması açısından “Evde Kal” çağrısına kesinlikle uyulması gerektiğini bir kez daha hatırlatan Kılıççıoğlu, mesajında şu ifadeleri kullandı:
“Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilimsel Danışma Kurulu üyesi Prof. Alpay Azap, “Virüs topluma ilk girdiğinde vaka sayıları hızla artabiliyor. Çünkü bir kişi yaklaşık beş-altı kişiyi hasta edebiliyor" diyor ve ekliyor: "Bir kişiden 125, hatta 625 kişiye virüsün bulaştığını söylemek mümkün. Yani çok hızlı ilerleyen bir virüsle karşı karşıyayız. Bizim için de el sıkışma dönemi bitti." Bu nedenle lütfen evinde kal Türkiye… kendin için, ailen için, çevren için… EVİNDE KAL!”


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Can Güngör [Merkez - Mersin]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK