Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 USD 7,7975 7,8116
 JPY 7,4747 7,5241
 BGN 4,7276 4,7895
 CAD 5,9912 6,0182

İş Adamı Akgün Lülü 'den evde kalın uyarısı


23.03.2020 18:22


Murat Group Gümrükleme Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Lülü, Coronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı 14 Kural’a kesinlikle uyulması gerektiğini belirtti. Lülü, yayımladığı mesajında zaruri olmadıkça evlerden çıkılmaması uyarısında bulundu.


Mersin - Gün geçtikçe artan Coronavirüs vaka sayısı ve ölümlerle birlikte vatandaşların evlerinden çıkmamaları konusunda alınan tedbirler de artırıldı. Bu kapsamda camilerden ve polis araçlarından anonslar yapılarak mecbur kalınmadığı takdirde vatandaşların dışarı çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuldu.
“TEDBİRLİ OLMAK, TOPLUM SAĞLIĞI AÇISINDAN KAÇINILMAZ BİR ZARURETTİR”
Murat Group Gümrükleme Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Lülü Coronavirüs salgını hakkında bir mesaj yayımlayarak alınan bu tedbirlere liyakat edilmesini istedi. Yönetim kurulu başkanı Lülü mesajında şu ifadelere yer ver: “Koronavirüs’ün yayılmasını önlemek, kendimizin, yakınlarımızın ve toplumun sağlığını koruyabilmek için İçişleri Bakanlığının genelgeleriyle 65 yaş üzerindeki vatandaşlarımızın ve kronik rahatsızlığı olanların evden dışarı çıkmaları yasaklanmıştır. Bu süreç, kesinlikle evlerimizde kalmamız gereken çok önemli bir tedbir dönemidir. “Ben sağlıklıyım, bana bir şey olmaz. Evde sıkıldım, dışarı çıkmak benim için sorun olmaz. Herkes evinde zaten, ben çıkabilirim. Temiz hava iyi gelir...” diyenler, kendisine, sevdiklerine ve çevresindekilere çok büyük zararlar verebilirler. Tedbirli olmak, toplum sağlığı açısından kaçınılmaz bir zarurettir.”


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Can Güngör [Merkez - Mersin]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK