Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 USD 7,7975 7,8116
 JPY 7,4747 7,5241
 BGN 4,7276 4,7895
 CAD 5,9912 6,0182

Nevaf Kılıç’tan, "22 Mart Dünya Su Günü" Mesajı


22.03.2020 16:56


Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç, "22 Mart Dünya Su Günü" nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Kılıç mesajında, 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle yayımladığı mesajında suyun önemine ve kıymetine dikkat çekti.


Mersin - Başkan Kılıç mesajında, "İnsan hayatının en başta gelen vazgeçilmezlerinden olan suyun bu özelliği, insanların var olduğu günden günümüze kadar su kaynaklarına yakın bölgelere yerleşmelerine ve bu yerleşim yerleri üzerinde büyük medeniyetler kurmalarına imkan sağlamıştır. Küresel ısınmaya bağlı iklim değişikliklerinin görülmeye başlandığı günümüz dünyasında deniz, nehir, göl gibi yeraltı ve yer üstü tüm su kaynaklarının her zamankinden daha fazla korunmasına tüm insanlık olarak duyarlılık gösterilmesini ve sorumluluk duygusuyla su konusuna hassasiyetle yaklaşılmasını zorunlu kılmaktadır” dedi.

Milyonlarca insanın korona virüs nedeniyle evlerinde kaldığı şu günlerde su, elektrik ve yakıt tüketiminin arttığına dikkat çeken başkan Kılıç, “Yaz mevsimine doğru yaklaşıyoruz. Suyumuzu dikkatli kullanalım. İsraf etmeyelim. Bilinçli olalım. Temizlik yaparken suyumuzu boşa akıtmayalım. Su olmadan yaşam olmaz” ifadelerine yer verdi.


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Can Güngör [Merkez - Mersin]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK