Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 USD 7,7975 7,8116
 JPY 7,4747 7,5241
 BGN 4,7276 4,7895
 CAD 5,9912 6,0182

Arslan ’dan “22 Mart Dünya Su Günü” mesajı


22.03.2020 16:55


ARBEL A.Ş Kurucu Başkanı ve Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Mersin Şube Başkanı Hasan Arslan, Koronavirüs salgınının yaygınlaştığı günümüzde elleri 20 saniye sık aralıklarla temiz/güvenli su ve sabunla yıkamanın gerekliliğinden bahsederken, dünyada bazı yerlerde hala temiz suya erişemediğini hatırlattı.


Mersin - ARBEL A.Ş Kurucu Başkanı ve Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Mersin Şube Başkanı Hasan Arslan “22 Mart Dünya Su Günü” dolayısı ile yayımladığı mesajında , “İklim değişikliği ile birlikte su kıtlığından dolayı yaban hayatı tehlikeli hale gelebilir ve hayvanlar insanların yaşadığı yerlerde içme suyu arayabilir. Bu durum yaban hayatı yolu ile insanların ve barındırdıkları yerlerin, hastalık taşıyan bakteriler ve virüslerle temas ihtimalini artırır. Yaban hayatında dengesi bozulur. Sulak alanlar gezegenimizin dengesi için çok önemlidir. Böbrekler gibi, toksinleri yok etmek için kanımızı filtrelerler; sulak alanlar, su tablasına ve su yollarına ulaşmadan önce kirleticileri depolar, asimile eder ve dönüştürür” dedi.
“Su, insan hayatında çok büyük bir öneme sahiptir” diyen Başkan Hasan Arslan ”Su olmadan yaşayabilmemiz mümkün değildir. İnsan susuz kaldığında en fazla birkaç gün yaşayabilir. O yüzden su çok çok önemli. Suyun insan hayatındaki önemi bu derce büyük olduğundan doğada bulunan su kaynaklarını korumak en büyük görevimizdir” ifadelerini kullandı.


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Can Güngör [Merkez - Mersin]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK