Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 USD 7,7975 7,8116
 JPY 7,4747 7,5241
 BGN 4,7276 4,7895
 CAD 5,9912 6,0182

CHP’li Başkan Ünal Uyar’dan, kandil mesajı


21.03.2020 17:36


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akdeniz İlçe Örgütü Başkanı Ünal Uyar, koronavirüs tehdidi nedeniyle vatandaşlardan Miraç Kandili'nde evlerinde kalmalarını isteyerek, "Kandil kutlamasını sevdiklerimizi telefonla arayarak yapmalıyız." dedi.


Mersin - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akdeniz İlçe Örgütü Başkanı Ünal Uyar, Miraç Kandili dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Peygamber Hz. Muhammed'in Miraç Kandili'nde Allah'ın huzuruna çıktığını hatırlatan Başkan Ünal Uyar, "Kandilde yüce Rabbim'den en büyük muradımız, duamız; tüm insanlığın sağlık, huzur ve mutluluk dolu günlere en kısa sürede kavuşmasıdır" dedi.

Kandillerin komşuluk, akrabalık, dostluk ve dayanışma duygularını arttıran özel günler olduğunu dile getiren Başkan Uyar, bu özel günlerin, sağlıklı oldukları zaman daha güzel olduğunu ifade etti.

Koronavirüs tehdidine işaret ederek, vatandaşlardan evlerinden çıkmamalarını isteyen Başkan Uyar, şunları kaydetti: "Koronavirüs tehdidinin tüm dünyayı sardığı böyle hassas günlerde dikkatli olmalıyız, evlerimizde kalmalı, kandil kutlamasını sevdiklerimizi telefonla arayarak yapmalıyız. Unutmamalıyız ki aldığımız her önlem en başta sevdiklerimizi koruyacaktır. Sağlık dolu günlerde mutluluk dolu etkinliklerde yeniden hep birlikte bir araya geleceğiz. Lütfen duyarlı olalım, önlemlere uyalım."

CHP Akdeniz İlçe Örgütü Başkanı Ünal Uyar, başta Akdeniz halkı olmak üzere tüm İslam aleminin kandilini kutladığını sözlerine ekledi.


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Can Güngör [Merkez - Mersin]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK