Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 USD 7,7975 7,8116
 JPY 7,4747 7,5241
 BGN 4,7276 4,7895
 CAD 5,9912 6,0182

BAŞKAN ÖNEL’DEN FIRSATÇILARA TEPKİ


16.03.2020 15:29


S.S Mezitli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Bünyamin Önel, korona virüs salgını nedeniyle birçok üründe fırsatçılık yapanlara tepki gösterdi.


Mezitli - Tüm dünyayı neredeyse etkisi altına alan Korona Virüsü, ekonomiye de çok ciddi bir zarar vermiş durumda. Virüsün yarattığı tahribat fırsatçıları da harekete geçirirken S.S Mezitli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Bünyamin Önel, korona virüs salgını nedeniyle birçok üründe fırsatçılık yapanlara tepki gösterdi. tedbir amaçlı kullanılan birçok hijyenik malzemede ve gıda ürünlerinde fırsatçılık yaparak fahiş fiyatlara satan ve stoklayanların suç işlediğine dikkat çeken Başkan Önel, “Bildiğiniz üzere dünyada yayılan Corona virüs salgını ülkemizde de etkisini gösterdi. Bu vesileyle Türkiye’nin değişik illerinde kolonya başta olmak üzere değişik ürünler fahiş fiyata satılıyor. Ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarının harekete geçirilerek bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri en büyük cezanın verilmesi gerekmektedir. Vatandaşları mağdur edenlere karşı sessiz kalınmamalıdır” dedi.

ESNAFIMIZA GÜVENİYORUZ
Mersin’de esnafın hemen hemen genelinin fırsatçılık ve haksız fiyat konusunda duyarlı olduğunu da söyleyen Başkan Önel, “Biz esnafımıza güveniyoruz. Esnafımız ahilik kültürünü kendine düstur edinmiştir. Böyle bir fırsatçılığı yapma ihtimalini dahi düşünmüyoruz. Esnafımızın genelinde bu tür fırsatçılığa göz yumacak bir yapı bulunmamaktadır. Ancak, toplumun her kesiminde olduğu gibi, bizlerin de arasında bu tür kişilerin varlığı bilinmektedir. Ayrıca duyarlı açıklamaları ve virüsle ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi konularında Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca ve fırsatçılara müsaade etmeyen Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Can Güngör [Merkez - Mersin]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK