Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 USD 7,5344 7,5480
 JPY 7,1953 7,2429
 BGN 4,5401 4,5995
 CAD 5,7166 5,7424

TOROSLAR’DA YOL GENİŞLETME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR


16.03.2020 13:28


Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, trafik yoğunluğuna çözüm getirmek için kent trafiğinde önem taşıyan noktaların iyileştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.


Toroslar - Toroslar İlçesi’nde yol açma ve genişletme çalışmaları kapsamında kamulaştırma işlemleri tamamlanan 8 binanın yıkım işlemini gerçekleştiren ekipler, vatandaşların can güvenliği için gerekli önlemleri alarak çalışmalarını yürütüyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde trafik yoğunluğunun rahatlatılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, trafik yoğunluğuna çözüm getirmek amacıyla kent trafiğinde kilit noktaların iyileştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Büyükşehir ekipleri, yol güzergahı üzerinde bulunan binaların kamulaştırma işlemlerini tamamlayarak, binaların yıkım işlemlerini gerçekleştiriyor. Trafik yoğunluğu sebebiyle ulaşım sıkıntısı yaşanılan bölgede yürütülen çalışmalar tamamlandığında hem vatandaşların rahat ve kaliteli ulaşımı sağlanmış olacak, hem de olası trafik kazalarının önüne geçilecek.

8 binanın yıkım işlemleri gerçekleştirildi

Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, Toroslar İlçesi, Milli Mücahit Rıfat Uslu Caddesi ve Gazi Osman Paşa Caddesi’nde yol açma ve genişletme çalışmaları kapsamında kamulaştırma işlemleri tamamlanan 8 binanın yıkım işlemlerini gerçekleştirdi. Vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla gerekli güvenlik tedbirleri alınarak başlanan çalışmalarda ekipler titizlikle çalıştı. 2 iş makinesi, 2 arazöz, 5 kamyon, 2 tır ve 10 personelle binaların, kontrollü olarak yıkımı gerçekleştirilirken, İl Emniyet Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri ve zabıta ekipleri ile koordineli olarak çalışmalar yürütüldü.

Mersin genelinde açılacak yeni yollar sayesinde şehrin planlı gelişmesi ve trafik yoğunluğunun azaltılması sağlanacak. Büyükşehir, kent genelinde ihtiyaç duyulan noktalarda yol açma ve genişletme faaliyetlerini sürdürerek trafiğe nefes aldıracak.


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Can Güngör [Merkez - Mersin]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK