Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 USD 8,3374 8,3524
 JPY 7,5827 7,6329
 BGN 5,1348 5,2020
 CAD 6,8497 6,8806

BÜYÜKŞEHİR’DEN ENGELLİLERE DESTEK


29.01.2020 19:48


Mersin Büyükşehir Belediyesi, altyapı çalışmalarının yanı sıra yaşlı ve engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak içinde çalışmalarını sürdürüyor.


Tarsus - Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Yenice ve çevresinde bulunan diğer mahallelerde yaşayan yaşlı ve engelli bireylerin ihtiyaçları olan tekerlekli sandalye ve yürüteçler veriliyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, altyapı çalışmalarının yanı sıra sosyal çalışmalarına da aralıksız devam ediyor. Büyükşehir ekipleri yaşlı ve engelli bireylerin ihtiyaçları olan tekerlekli sandalye ve yürüteçleri temin ederek teslim ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ovadaki en büyük mahalleler arasında yer alan Yenice ve çevresinde bulunan diğer mahallelerde yaşayan birçok vatandaşın ihtiyaçları olan tekerlekli sandalye ve yürüteçleri temin ederek teslim ediyor.

Tepeçaylak mahallesinde yaşayan ve geçirdiği kaza neticesinde kolunda kırık olan ve yürümekte zorlanan 70 yaşındaki Nihal Yahya’ya ihtiyacı olan tekerlekli sandalye Büyükşehir ekipleri tarafından verildi.

Yenice’de yaşayan ve yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle yürümekte ve ihtiyaçlarını tek başına karşılamakta zorlanan 65 yaşındaki Fatma Alıcı’ya da Büyükşehir ekipleri tarafından yürüteç verildi.

Fatma Alıcı, “Yürütece ihtiyacımız olduğunu Büyükşehir yetkililerine ilettim. Kısa sürede bu talebim karşılandı. Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Vahap Seçer’e, Koordinasyon Sorumlusu sayın Ali Boltaç’a ve Büyükşehir personeline duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Çalışmalar kapsamında doğuştan engelli olan bazı vatandaşlara da tekerlekli sandalye ve yürüteç verildi.


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Can Güngör [Merkez - Mersin]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK