Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 Alınamadı Alınamadı Alınamadı
 Alınamadı Alınamadı Alınamadı
 Alınamadı Alınamadı Alınamadı
 Alınamadı Alınamadı Alınamadı

Toroslarda Süleyman Dalkılıç Rüzgarı Esecek


13.02.2019 14:14


Türkiye 31 Mart’ta yerel seçimlere giderken siyasi partilerin aday belirleme çalışmaları devam ediyor.


Toroslar - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi aday belirleme çalışmalarında sık dokuyup ince eliyor. Titizlikle çalışan CHP’nin Mersin Toroslar Belediye Başkan Adayını resmi olarak henüz açıklamaması kamuoyunu merakta bırakan sorulardan biri haline geldi.

CHP Mersin kulisi Toroslar Belediye Başkan adayının Süleyman Dalkılıç olacağı konuşuluyor. Süleyman Dalkılıç ismi Mersin kamuoyunu heyecanlandırırken gözler CHP Genel Merkezine çevrildi. Önümüzdeki günlerde resmi açıklamanın yapılması beklenirken kulislerden gelen bilgiler arasında CHP’nin Toroslar Belediyesini almak için en uygun adayın Süleyman Dalkılıç olduğu konusunda hemfikir.
40 yıldır Toroslar ilçesinde yaşayan Dalkılıç, her kesim tarafından tanınan ve kanaat önderi olarak kabul edilen bir isim. Bitlis doğumlu olan Dalkılıç’ın ilçede Kürt seçmenin desteğini alacağı ve 31 Mart’ta CHP’ye Toroslar Belediye Başkanlığının kapısını açacağı etkili bir isim. AK Partili ve HDP’li seçmenin oylarını alması beklenen Dalkılıç ilçedeki Kürt seçmen tarafından barış elçisi, kanaat önderi, saygı duyulan bir isim olarak öne çıkıyor. CHP’nin Dalkılıç’ı aday göstermesi halinde Toroslar Belediye başkanlığı seçimi CHP lehine döneceği konuşuluyor.

Uzun yıllardır esnaflık yapan Dalkılıç aynı zamanda Mersin Fırıncılar Odası Başkanlığını da yapmıştır. Aday olacağı ilçede aynı zamanda ikamet eden başkan adayı Dalkılıç seçmeni tanımasıyla öne çıkıyor. Toroslarda her kesimden seçmene hitap eden Dalkılıç, muhafazakâr ve Kürt seçmen tarafından da destekleneceği biliniyor. İlçede Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) aday göstermemesi de Dalkılıç’ın CHP’nin geçen seçimlerde aldığı oyu arttıracağı ve 31 Mart’ta Toroslarda CHP rüzgârının eseceğini gösteriyor.


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Yılmaz Akdeniz [ - MERSİN]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK