Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 USD 6,1593 6,1704
 JPY 5,5821 5,6190
 BGN 3,4238 3,4686
 CAD 4,6137 4,6345

TURAB LÜBNAN TEMSİLCİSİ T.C.BEYRUT BÜYÜKELÇİSİNİ ZİYARET ETT


10.08.2018 09:39


TURAB Lübnan temsilcisi İmad Ahmad El İssa ve beraberinde Lübnanlı iş adamlarından kurulu bir heyet; Türkiye’nin Beyrut Büyükelçisi Ekselans Hakan Çakıl tarafından kabul edildiler.


Mersin -
TURAB'IN "LÜBNAN II. TÜRK-ARAP EKONOMİ ZİRVESİ" LÜBNAN-TÜRKİYE ARASINDAKİ TİCARİ İLİŞKİLERİ GÜÇLENDİRECEKTİR.


Lübnan temsilcisi İmad Ahmad El İssa Türk Arap Ülkeleri İş İnsanları Derneği çalışmaları ve Mersin'de yapılan 1.Türk-Arap Ekonomi Zirvesi hakkında ekselans Büyükelçi bilgilendirdi ve TURAB'ın Lübnan'da gerçekleştireceği II. zirve çalışması ile Türkiye ve Arap Ülkeleri ile ticari ilişkileri aktif olarak geliştirilmesini hedef aldıklarını belirtti.
T.C Beyrut Büyükelçisi Ekselans Hakan Çakıl, derneğin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti belirterek, en kısa zamanda dernek yöneticileri ile tanışmak ve görüşme arzularını iletti.
T.C Büyükelçisi Ekselans Hakan Çakıl, Kurban Bayramı tatilini takiben TURAB'ın Lübnan'da 27-29 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenmesi öngörülen "II.Türk -Arap Ekonomi Zirvesi "projesinin ele alınacağını belirttiler. Bu zirve'de TURAB kurumsal yapısını, projelerini ve yapmayı planladıkları ticari çalışmaları Lübnanlı Bakanlara, Ticaret Odalarına, iş adamlarına daha ayrıntılı bir şekilde anlatmalarının daha faydalı olacağını belirten Ekselans Büyükelçi ilgili Devlet protokolünün 'da bu zirvede yer almalarının etkili ve faydalı olacağını açıkladı.
T.C Büyükelçisi Ekselans Hakan Çakıl, TURAB’ı ticaret odası yetkilileri ve tüm protokol ile tanıştıracağını, Lübnan’da 27-29 Ocak 2019 tarihinde yapılacak II. Türk -Arap Ekonomi Zirvesinde Türkiye Lübnan arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi bağlamında her iki tarafın yasalarını ve hangi ürünlerin bu ticarete konu edileceğinin öğrenileceğini de açıkladı.
Türkiye’de Ticaret Bakanın değişmesine bağlı olarak Lübnan’la ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusunda yeni kararlar beklendiğini açıkladı.
Lübnan hükümetinin bazı Türk mallarına koyduğu ambargonun ülkeler arası ticarete zarar verdiğini açıklayan Ekselans Büyükelçi, TURAB Lübnan Temsilciliğinin bu ambargonun kaldırılması konusunda girişimlerini beklediğini açıklamışlardır.
T.C Büyükelçisi Ekselans Hakan Çakıl son olarak TURAB'ın 27-29 Ocak 2019 II. Türk Arap Ekonomi Zirvesi projesi ile Türkiye Lübnan ticari ilişkilerinin daha güçleneceğine inandığını belirtti.
Daha sonra İmad Ahmad El İssa başkanlığındaki TURAB heyeti, T.C Büyükelçisi Ekselans Hakan Çakıl'ın da davetli olduğu ,Trablus'ta Türk Lübnan Dostluk Derneği'nin düzenlediği ve 15 Temmuz Demokrasi günü ile ilgili bir anma törenine katılmak üzere toplantıyı sona erdirdiler.


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Yılmaz Akdeniz [ - MERSİN]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK