Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 USD 6,8530 6,8654
 JPY 6,3719 6,4141
 BGN 3,9499 4,0016
 CAD 5,0701 5,0929

Demirağ, TISİAD’ı ziyaret etti


02.06.2018 14:25


Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Cavidan Demirağ, geri kalmış ve bağımlı ekonomik düzenin yerine milli bir üretim ve bölüşüm sistemi kurabileceğini söyledi.


Mersin - Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Cavidan Demirağ, Türkiye Irak Sanayici ve İş İnsanları Derneği’ni (TISİAD) ziyaret etti. TISİAD Başkanı Nevaf Kılıç ve dernek üyeleri ile bir araya gelen Demirağ, ülke ekonomisi üzerine konuştu.

DIŞ POLİTİKADA DİPLOMASI ÖNEMLİ

Türkiye ekonomisinin temel göstergelerde dünya ortalamalarının gerisine düştüğüne değinen Demirağ, “Ülkemizin teknoloji kullanımını artıran, rekabetçi ve yüksek katma değer üreten bir ekonomiye ihtiyacı vardır. Ekonomik ve siyasi gücüyle bağdaşmayan dış politika, Türkiye’nin bölgedeki etkisini azaltırken, başta sınır ticareti olmak üzere ekonomik çıkarlarımıza zarar vermiştir. Türkiye, bölgesinde çözüm üreten bir ülke olmaktan hızla uzaklaşarak, kriz üreten bir ülke konumuna sürüklenmiştir. Türkiye ekonomisinin hızla büyüyebilmesi ve rekabetçi sektörlerimizin gelişebilmesi için, krizlerden uzak duran ve iş birliğine açık bir dış politika yürütmelidir” dedi.

GELİR DAĞILIMI ADALETSİZLİĞİNİ HIZLA ORTADAN KALDIRACAĞIZ

Siyasal sorunlar ağırlaştıkça ekonominin zayıfladığına işaret eden Demirağ, partisinin ekonomi programı hakkında şunları anlattı:
“Zengini daha zengin etmeye dayalı mevcut büyüme anlayışı yerine, hakça paylaşıma dayalı, kapsayıcı ve sürdürülebilir bir kalkınma anlayışını getireceğiz. Sadece milli geliri değil, yurttaşlarımızın yaşam kalitesini ve mutluluğunu da artıracağız. Üreten, çalışan yurttaşlarımızın emeklerinin karşılığını almasını sağlayarak, gelir dağılımı adaletsizliğini hızla ortadan kaldıracağız. Borçlandırmaya ve borçla tüketime dayanan ekonomik yapı yerine, yüksek gelire, tasarrufa ve üretime dayalı bir ekonomik yapı kuracağız. Yatırım ortamını iyileştirerek, kamusal yatırımlar ve istihdamı artırarak işsizlik oranlarını hızla aşağıya çekeceğiz. İlkel ve kirli sanayiye dayalı ekonomi yerine, yüksek katma değer üreten ve çevreye saygılı güçlü bir ekonomi kuracağız. Enerjiyi akılcı kullanan, doğayla barışık bir kalkınma ve refah programını benimseyeceğiz.”


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Yılmaz Akdeniz [ - MERSİN]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK