Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 USD 6,8530 6,8654
 JPY 6,3719 6,4141
 BGN 3,9499 4,0016
 CAD 5,0701 5,0929

HALKIMIZA YAKIŞAN DEMOKRATİK BİR ANAYASA


31.05.2018 13:17


CHP Mersin Milletvekili Adayı Demirağ, Tarsus’ta vatandaşla buluştu


Mersin - Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Cavidan Demirağ, 24 Haziran’ın Türkiye için bir yol ayrımı olduğuna dikkat çekerek, “Ya parlamenter rejime geri döneceğiz ya da tek adam rejimi ile yönetilen bir ülke olacağız. CHP, adalet ve eşit yurttaşlık ilkeleri üzerine inşa edilmiş, yeni bir Anayasa hazırlanmasına öncülük edecek” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayları Tarsuslular ile buluştu. Tarsus Yarenlik Alanında bir araya gelen CHP’liler Milletvekili adaylarına destek verdiler. Önceki dönem milletvekilleri Ali Oksal ve Vahap Seçer de çalışmalara katıldı.
CHP Mersin Milletvekili Adayı Cavidan Demirağ, vatandaşlarla bire bir sohbetlerde partisinin projelerinden bahsetti. 24 Haziran seçimlerinin önemine işaret eden Demirağ, “95 yıllık Cumhuriyetimizle yaşıt olan Cumhuriyet Halk Partisi, ilk günkü ruhla ve ilk günkü heyecanla halkımızı layık olduğu uygarlık düzeyine ulaştırmaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.

EŞİT YURTTAŞLIK İLKELERİ ÜZERİNE İNŞA EDİLMİŞ, YENİ BİR ANAYASA

24 Haziran’ın bir dönüm noktası olduğuna işaret eden Demirağ, “Türkiye ya parlamenter rejime geri dönecek ya da tek adam rejimi ile yönetilen bir ülke olacak” dedi ve şöyle devam etti:
“Tek adam rejimi, Gazi Meclis’imizin egemenlik haklarını elinden almaya çalışıyor. Tek adam rejimi kuvvetler ayrılığı ilkesini hiçe sayarak demokrasimizi işlemez hale getiriyor. Cumhuriyet Halk Partisi, kuvvetler ayrılığı ilkesini tavizsiz bir biçimde yaşama geçiren, evrensel insan haklarına saygılı, sosyal adalet ve eşit yurttaşlık ilkeleri üzerine inşa edilmiş, yeni bir Anayasa hazırlanmasına öncülük edecek.”


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Yılmaz Akdeniz [ - MERSİN]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK