Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 USD 6,8530 6,8654
 JPY 6,3719 6,4141
 BGN 3,9499 4,0016
 CAD 5,0701 5,0929

ÜRETECEĞİZ, BÜYÜYECEĞİZ, HAKÇA BÖLÜŞECEĞİZ


31.05.2018 11:51


CHP Milletvekili Adayı Demirağ, Akdeniz İlçe köylerinde çiftçi ile buluştu


Mersin - CHP Mersin Milletvekili Adayı Cavidan Demirağ, Cumhuriyet Halk Partisi’nin çiftçi ve üreticiye vereceği destekleri anlattı. Demirağ, “CHP iktidarında; üreteceğiz, büyüyeceğiz, hakça bölüşen bir Türkiye’de yaşayacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Cavidan Demirağ, Akdeniz Belediye Meclis üyeleri, Akdeniz İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve Kadın Kolları ile birlikte köy statüsünden mahalle statüsüne dönüştürülen Demirhisar’da seçim çalışmalarını sürdürdü.  Ardından Karacailyas’a geçen Demirağ,  Emek, Evran,  Abdullah Şahutoğlu mahallelerinde saha çalışması gerçekleştirdi. 
Mahalle muhtarlarını ziyaret ederek başlayan Demirağ, esnafı gezdi, köy ve mahalle kahvehanelerinde sohbet etti. 
Demirağ, geçimini ağırlıklı olarak tarımdan sağlayan vatandaşlara, partisinin tarım ve ekonomi ile ilgili programları hakkında bilgi verdi.

MAZOTTAN ÖTV VE KDV’Yİ KALDIRACAĞIZ
Esnaf ve çiftçinin kazancının, giderlerini karşılayamadığını ifade eden Demirağ, “Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce’nin alanlarda da söylediği gibi mazotun litresini çiftçiye 3 TL’den vereceğiz. Çiftçinin üretimde kullandığı mazottan ÖTV ve KDV’yi kaldıracağız. Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerini sileceğiz.
Çiftçilerimiz, yüksek girdi maliyetlerini karşılayamıyor. İthalat nedeniyle eziliyor. Düşük ürün fiyatları yüzünden tarlasını terk ediyor. Tarımsal destekleri çiftçinin girdi maliyetlerini hesaplayarak ve üzerine çiftçinin karını ekleyerek belirleyecek ve bir yıl önceden açıklayacağız. Destek tutarlarını en az enflasyon oranı kadar artıracağız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin hedefi, üreten, büyüyen, hakça bölüşen Türkiye” dedi.


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Yılmaz Akdeniz [ - MERSİN]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK