Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 USD 6,8530 6,8654
 JPY 6,3719 6,4141
 BGN 3,9499 4,0016
 CAD 5,0701 5,0929

ADİL BİR İNTİBAK YASASI ÇIKARACAĞIZ


30.05.2018 10:42


CHP’li Demirağ, seçim çalışmalarını Yenişehir’de sürdürdü


Mersin - Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Cavidan Demirağ, intibak yasasının sözde kaldığını belirterek, “Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Adil bir intibak yasası çıkaracağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Cavidan Demirağ, Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, CHP Mersin İl Kadın Kolları Başkanı Pakize Esen ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Batıkent Capitol sitesinde saha çalışması yaptı.
CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin halk tarafından çok beğenildiğini ve seçime şansının çok yüksek olduğunu ifade eden Demirağ, “Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce, neler yapacağı konusunda kendini halkı çok doğru ifade ediyor. Muharrem İnce, cumhurbaşkanı olduğunda bakanların yarısı kadın olacak. Partimizin seçim bildirgesinde de yer alıyor, Türkiye’de Kadın Bakanlığı kurulacak” ifadelerini kullandı.

İŞSİZLİK, BÖLGEMİZİN DE BÜYÜK SIKINTISI

CHP’nin İnsan Kaynakları Bakanlığı kuracağını da dile getiren Demirağ, kadına yönelik önemli çalışmalar yaptıkları bilgisini verdi. Demirağ, “seçildiğimizde ne olacak?” sorunun yanıtını şöyle verdi:
“Kadınlarımız iş yaşamında gelişti, gelişecek de. İşsizlik, Türkiye’nin sıkıntısı. Ama bölgemizin de büyük sıkıntısı. Bölgemizde eğitimli işsizim çok fazla. Üniversiteyi çocuklarımızın en iyi şekilde okuması için çalışıyoruz. Varımızı yoğumuzu çocuklarımızın eğitimine harcıyoruz. Ama bölgemizdeki gençlerimizi işe yerleştiremiyoruz. Gençlerimizin, bölgemizdeki firmalarda istihdam edilmesi için yasal düzenlemenin öncüsü olacağım. Bununla ilgili bir altyapı çalışmamız var. Projelerimiz hazır. İşsiz gençlerimiz Mersin firmalarında çalışacak. Gidip şehir dışında, yurt dışında iş aramamalılar. Bu firmalarda gençlerimizi tercih etmeliler. İşe alınca da yasal olarak onlara bir takım teşvikler sağlamalıyız” dedi.

EMEKLİLERE MİLLİ GELİR ARTIŞINDAN REFAH PAYI VERECEĞİZ

Mersin’de emeklilerin de yoğun olarak yaşadığına işaret eden Demirağ, intibak yasasının şuan sözde olduğunu ifade ederek, “İntibak yasasında hala SGK’lı ile Bağ-Kur’lu, emekli sandığı ile aralarında uçurum var. Adil bir intibak yasası çıkaracağız. Emeklilere milli gelir artışından refah payı vereceğiz. Emeklilerin geçmişteki refah payı kayıplarını tazmin edecek bir intibak yasası çıkaracağız. Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetini gidereceğiz. Prim ödemeksizin sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlayacağız. Yasal düzenlemelerle kaybedilmiş emeklilik haklarını yeniden tanıyacağız” diye konuştu.
CHP’liler, toplantının ardından Yenişehir Belediyesi’nin iftar yemeğine katıldı.


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Yılmaz Akdeniz [ - MERSİN]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK