Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 USD 6,8530 6,8654
 JPY 6,3719 6,4141
 BGN 3,9499 4,0016
 CAD 5,0701 5,0929

CHP’li Seyit Özananar, parlamenter sistemde kalmamız istenil


29.05.2018 20:48


Mersin Haber Ajansı / Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Seyit Özananar, mevcut iktidarın değişmesi gerektiğini dile getirerek, “Milletçe otoriter bir rejime karşı direniş halindeyiz” dedi.


Mersin - Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Seyit Özananar, mevcut iktidarın değişmesi gerektiğini dile getirerek, “Milletçe otoriter bir rejime karşı direniş halindeyiz” dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Seyit Özananar, Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu ile birlikte Alevi Kültür Derneği’ni ve Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nı ziyaret etti.

Ardından Cumhuriyet Mahallesi, Limonluk-Deniz Mahallesi ile İnönü ve Güvenevler Mahallesi’nde saha çalışması yaptı.
Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kılavuz, Alevilerin hiçbir zaman Cumhuriyet Halk Partisi’ne sırt çevirmediğini belirterek, “Gönlümüz sizinle. Sizin başarılı olmanız bizi gururlandırır” dedi. Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi’den sonra Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Mersin Şubesi Başkanı Kazım Yalçın ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Mersin Milletvekili Adayı Seyit Özananar, Mersin ve ülke gündemini değerlendirdi.

TOPLUM MUTSUZ

CHP Milletvekili Adayı Özananar ise, AKP iktidarının iktidarda olduğu sürece yoksulluğu kullanarak, ahlaki değerlerden uzaklaştıran menfaatçı bir düzen oluşturarak iktidarını devam ettirdiğini dile getirdi. İnanç kurumlarının önemine işaret eden Özananar, “Milletçe otoriter bir rejime karşı direniş halindeyiz. Saflar ayrılmış vaziyette. Bu iktidarın gitmesi gerekiyor. Toplum mutsuz. Toplumumuzun ayrışmasını değil, birleşmesini arzuluyoruz. Aleviler, Mersin’de de önemli bir sayıda. Bizim için sizlerin desteği çok önemli. Bundan sonraki süreçte de kol kola yürüyelim. Bu işi birlikte sonuçlandıralım. Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Muharrem İnce'nin seçileceğine inanıyorum. Sayın İnce’nin seçilmesi durumunda parlamenter sisteme döneceklerini ve tüm Türkiye’mizde ki sağcısı da solcusu da parlamenter sistemde kalmamızı istediğini görüyorum” diye konuştu.

CHP’liler ziyaretin ardından; Cumhuriyet Mahallesi, Limonluk-Deniz Mahallesi ile İnönü ve Güvenevler Mahallesi’nde saha çalışması yaptı. Esnafı ziyaret eden, ‘hayırlı işler’ dileyen Özananar, esnafın ve vatandaşın sorunlarını dinledi, partisinin programını anlattı.


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Yılmaz Akdeniz [ - MERSİN]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK