Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 USD 6,2259 6,2371
 JPY 5,7114 5,7492
 BGN 3,4874 3,5330
 CAD 4,6243 4,6451

Akdeniz Çivi adını Avrupa’ya çivileyecek


29.05.2018 16:35


Çivi ve türevleri ürünlerin üretimine küçük bir atölyede başlayıp şu anda 50 bin metrekare kapalı alan ve 40 ülkeye ihracat yapan bir üretici konumuna gelen Akdeniz Çivi, bu yıl Almanya Düseldorf’ta Avrupa’ya satış dağıtım yeri açacak.


Mersin - Yüzde yüz yerli üretim olan ve çiviye dair aklınıza gelen her türlü ürünü en üst teknoloji ile üretip dünyanın birçok bölgesine ulaştıran Akdeniz Çivi, 2017’de 27 milyon dolara ulaşan ihracat potansiyelinin artırarak 30 milyon dolara çıkarmayı hedefliyor.
İthalatın ve üretimin sağladığı avantajları direkt iş ortakları ile paylaşmayı amaçlayan Akdeniz Çivi, 25 ilde home ofis çalışan pazarlamacı kadrosu kurdu.

HEDEF TÜM TÜKETİCİLERE ULAŞMAK

Akdeniz Çivi Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Dövenci, vida üretimiyle birlikte büyümesine hız katan şirketin ciroda yüzde 68, pazarda yüzde 65’lik paya ulaştığını söyledi. Küçük, büyük tüm tüketicilere ulaşmayı hedeflediklerini anlatan Dövenci, şunları kaydetti:
“Türkiye’de pazarlama ağımızı genişleterek ilk defa yüzde 65 Pazar payına ulaştık. Üretimin yanında firmaların ana distribütörlüğünü de yapıyoruz. Ürün gamlarımızda Dewalt, 3M, Max, Nail ve Amex marka ürünler de yer alıyor. Geçen sene bu ürünler için 12 milyon dolarlık ithalat yaptık.”

VİDADA DA BÜYÜYORUZ

Ticaret ve imaları aynı sektörde buluşturarak şirketi geliştirdiklerini dile getiren Dövenci, “Kapasitemizi de artırdık. Yüzde 25 kapasite genişletmeye gittik. Çünkü çivide olduğu gibi vidada da büyüyoruz” dedi. Bu yıl Almanya Düseldorf’ta Avrupa’ya satış dağıtım yeri açacakları bilgisini veren Dövenci, “Çivi ile ilgili hayal ettiğiniz ne varsa söyleyin, yapalım” ifadelerini kullandı.


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Yılmaz Akdeniz [ - MERSİN]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK