Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 Alınamadı Alınamadı Alınamadı
 Alınamadı Alınamadı Alınamadı
 Alınamadı Alınamadı Alınamadı
 Alınamadı Alınamadı Alınamadı

DÜNYA ÇOCUKLARI MERSİN’DE BULUŞUYOR


10.04.2018 14:57


Mersin’de Geleneksel Çocuk Şenliği heyecanı başladı


Mersin - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası kapsamında bu yıl 7.’si düzenlenecek “Geleneksel Çocuk Şenliği”, “Uluslararası Çocuk Şenliği” düzeyinde kutlanacak. Viyola Etkinlik Ajansı tarafından organize edilen şenlikte, farklı ülkelerden gelen çocuklar Mersin’de buluşacak.

Mersin’de bu yıl 7. kez düzenlenecek olan “Geleneksel Çocuk Şenliği” uluslararası boyuta taşındı. Viyola Etkinlik Ajansı tarafından organize edilen “7. Geleneksel Çocuk Şenliği” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla haftası kapsamında, 21-22 Nisan tarihlerinde Mersin’de gerçekleşecek.

HEM BAYRAMI KUTLAYACAK HEM ATATÜRK’Ü ANACAK
Bu yıl ilk defa uluslararası katılımıyla hayata geçen 7. Geleneksel Uluslararası Çocuk Şenliği’nde dans, animasyon gösterileri, geleneksel oyunlar, yarışmalar, atölye çalışmaları, müzik dinletisi olacak. Çocuklar, şişme oyun parkında gönüllerince eğlenecek.
Etkinliklerin Palm City Mersin AVM’de yapılacağı şenlikte çocuklar, hem dünyada tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayacak hem de bu bayramı kendilerine armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü anmanın gurunu da 4 farklı ülkenin çocukları ile paylaşacak.

ÇOCUKLARIN ORTAK DİLİ SANAT OLACAK
Rusya, Azerbaycan, Gürcistan ve Osetya’dan gelen çocuklara kendi geleneksel dans ve müziklerini sunarken, Türkiye’nin geleneksel danslarını, oyunlarını, kültürel özelliklerini de tanıma şansı bulacak.


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Yılmaz Akdeniz [ - MERSİN]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK