Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 USD 7,7975 7,8116
 JPY 7,4747 7,5241
 BGN 4,7276 4,7895
 CAD 5,9912 6,0182

Mersin Rotary, köylerde sağlıklı yaşamı anlattı


06.04.2018 10:35


Mersin Rotary Kulübü, KÖY-KA Projesi ile Değirmençay İlköğretim Okulu’nda diş taraması yaptı, kadınlara meme kanserinden korunma, hijyen ve çocukların sağlıklı beslenmeleri konularında bilgi verdi.


Mersin -
Mersin Rotary Kulübü, Köy kadınları Anne çocuk Hijyen projesi (KÖY-KA) Projesi kapsamında Değirmençay Köyü’nde etkinlik gerçekleştirdi.
KÖY-KA Projesi hakkında bilgi veren Mersin Rotary Kulübü Başkanı Serdar Vetem, “Rotary, yeryüzünde barış ve iyi niyetin kurulmasına yardımcı olmak bütün mesleklerde yüksek ahlak standartlarını teşvik etmek ve dünya çapında örgütlendiği bir hizmet kuruluşudur. ‘Rotary insanlığa hizmet eder’ sloganı ile biz de KÖY-KA Projesi’ni hazırladık. Bu kapsamda; Mersin Rotary Kulübü olarak Değirmençay ilköğretim okulunda KÖY-KA projesini gerçekleştirdik. Çocuklarımıza diş taraması, köy kadınlarımıza eşlerimizden Psikolog Fisun Ersoy aile içi iletişim, Dt Sinem Özdemir diş sağlığı, Dr. Nihal Özcan, meme kanserinde erken tanı, Diyetisyen Rujen Yavaş çocuklarda beslenme konularında bilgiler verdi. Yurt dışından gelen Denia Rotary Kulübü projemize renk kattılar. Emeği geçen Komite Başkanımız Diyap Can ve kulüp üyelerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Yılmaz Akdeniz [ - MERSİN]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK