Kullanıcı Adı :
Şifre :
 Ana Sayfa Yap
 Sık Kullanılanlara Ekle
 MHA Facebook
 MHA Twitter
 MHA Google+

DÖVİZ KURLARI
Alış Satış
 USD 6,1593 6,1704
 JPY 5,5821 5,6190
 BGN 3,4238 3,4686
 CAD 4,6137 4,6345

Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi gerçekleşti


30.03.2018 11:08


Mersin Üniversitesi'nde düzenlenen Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi'nde öğrencilere girişimcilik deneyimleri anlatıldı.


Mersin - Kariyer Merkezi ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından 'Kariyerinize bir adım önde başlayın' sloganıyla gerçekleştirilen etkinliğe, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı. Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte, Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. İlhan Ege, Armada Duvar Kağıtları Yönetim Kurulu Başkanı Seyfetullah Işık ve Evdeki Bakıcım Kurucusu Miraç Bal konuşmacı olarak yer aldı. 'Yenilik ve Mersin Girişimcilik Projesi' konusunu ele alan Doç. Dr. İlhan Ege, "Girişimcilikte esas olan farklı olmak, farklılığı yakalamaktır. Bu başarıların yer edinebilmesi için en önemli şeyinde inanç olduğunu söyleyebiliriz. Girişimci olmak istiyorsanız yoğun tempolu bir çalışma hayatına hazır olmalı ve zamanlamayı iyi yapmalısınız. Yenilikleri takip ederek öngörüde bulunmalısınız" dedi.
Seyfetullah Işık ise, 'Bir Girişimcilik Hikayesi' başlıklı konuşmasında, "Sıfırdan başladım her şeye. Beni, başlangıç noktasından buraya getiren en önemli şey ise insanların dikkat etmediği şeylerle ilgilenmem oldu. Yurtdışından ürünler getirip satıyordum. Kimsenin bakmadığı şeyleri getirdim ve onları sattım. İnsanların beynini zorladığı zaman yapamayacağı hiçbir şey yok" diye konuştu.


   Facebook'ta Paylaş


Haber : Yılmaz Akdeniz [ - MERSİN]

         ANASAYFA | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ABONELİK